Menu
Your Cart

Opencart Seo

İnsanlar artık yıllık bir para ödemeden sıkılıp, ürünlerini satabileceği, yıllık ücret ödemeyeceği e-ticaret yazılımlarına yönelmiş olsalar bile site içi ve site dışı seo vazgeçilmez olmuştur. Dünya'nın en iyi seo konusunda ki e-ticaret yazılımı opencart olarak ispatlanmıştır. Bir çok büyük firmalar bile opencart alt yapısını kullanmak istemektedirler. Opencart yazılım geliştiricileri Gelişen global dengeleri izleyerek, arama motorlarına uygun olarak yazılımı inşa etmektedirler. Arama motorlarının istediği kriterler arasında en önemli özellik site içindeki açıklamadır bu konuyu size site içi optimizede detaylı olarak anlatacağım.


Site İçi Optimize:

E-ticaret sitesinde, diğer tüm sitelerde oldu gibi en büyük seo artık gerçek data olan site içeriğidir. Site içeriği ne kadar kaliteli ve özgün ise arama motorlarında ki yeriniz o kadar üst sıralardadır. Seo yapılmadan önce rakip siteler incelenir. Rakip sitelerinizden daha kaliteli site yapmanız gerekmektedir. En kalite ise en özgün, hiçbir yerden kopyalanmadan kullanıcının ürünleri için yazmış olduğu içeriktir. Ürünleriniz için sürekli özgün makale giriniz ve rakiplerinizin içeriğinden daha fazla sitenize içerik ekleyiniz. Bu nu sürekli yapabilirsiniz. Ürünleriniz için gerekli içeriği oluşturduktan sonra sitenize Blog kurunuz ve işiniz ile ilgili bilgi verici başlıklar açınız. Açtığınız başlık bile kesinlikle özgün olmalıdır. Blog içerikleriniz başlığa uygun akılda en kalıcı, ziyaretçi için yararlı, en az beş yüz kelimeden oluşmalıdır. Konuyu daha fazla uzatmak sizin elinizdedir. Siz ne kadar konuyu uzatır, ne kadar çok bilgi verirseniz arama motorları sizi o kadar sever. Türkiye de en çok tercih edilen arama motoru Google’dir. Hatta bir çok kullanıcı tarayıcı açılış sayfasını bile Google olarak kullanmaktadır. Google arama motorunu baz alırsak site içeriği vazgeçilmezler arasındadır. Opencart sitenizde ürünlerinize açıklama girişini sık yapmanız sitenizi rakip sitelerin üzerine taşımak için en önemli uygulamadır. Açıklamalar ile birlikte anahtar kelimeler ve meta açıklaması da kesinlikle yapılması gereken uygulamalar arasındadır. Bunun dışında site içi optimize için opencart seo modüllerinden yararlanmalıdır. Seo modülleri h1 tag, ürün resim başlığı, ürün resim açıklaması, seo title gibi uygulamaları otomatik yapmakta birlikte, kurulumdan sonra gelen girişte gerekli açılan taglar otomatik manüel olarak da doldurulabilmektedir. Her zaman manüel girmekte daha etkili olmuştur.


Site Dışı Optimize:

Sitenize ne kadar dışarıdan link aldığınız önemli değildir. Linkler anahtar kelimelerden verilse de ne kadar çok siteden link alınırsa o kadar çok backlink kesinlikle demeyin. Site içi seoyu bitirdikten sonra web sitenizi tüm firma rehberlerine kayıt yapınız. Firma rehberlerinde eklediğiniz kategoriler arasında sektörünüz daha belirgin olup Google tarafından da algılanmasını daha da kolaylaştırmış olursunuz. Ekleyebildiğiniz kadar rehbere eklemeniz elinizden geliyorsa tüm firma rehberine kayıt yapın. Kayıtlarınız bittikten sonra sektörünüz ile ilgili en önemli kelimede çıkmak için bu da tek kelime oluyor, tek kelimede çıkmak için toplist dizinlerine anahtar kelimelerinizden eklemeye başlayınız. Her zaman bir program kullanmadan işlemlerinizi manüel olarak elle giriş yapınız. Daha sonra sizi anlatan, işinizi anlatan tanıtım yazılarınızı sektörünüz ile alakalı Google news, yandex news kayıtlı haber sitelerde yayınlayarak anahtar kelimelerden link paylaşımı yapınız, yaptığınız link paylaşımında abartıya kaçmadan mümkünse her tanıtım yazınızdan sadece iki adet paylaşınız. Türkiye’de haber sitesi bitmez ne kadar çok yerel ve global haber sitelerinden link alırsanız sizin için o kadar verimli olacaktır. Sektörünüz ile ilgili blog sitelerinden tanıtım yazılarını yayınlayın ve aynı şekilde anahtar kelimelerinizden lik veriniz. Forumlar için de anı işlemi yapabilirsiniz. Kaliteli ve sektörünüz ile alakalı forum sitelerinden tanıtım yazılarını yayınlayınız. Bütçenizi eğer zorlamayacaksa popüler haber sitelerinin ana sayfasında yayınlayan haber yaparak oradan da sitenize link alabilirsiniz. Google pr değeri yüksek, alexa rank düşük sitelerden link almak sizin için daha etkili olacaktır. Bunu ön plana alarak tüm linklerinizi buna göre yapınız. Sosyal medya paylaşımları çok etkilidir. Mümkün olduğu kadar tüm sosyal platformlarda yayınlarınızı esirgemeyiniz. Daha fazla opencart seo için bizimle iletişime geçebilirsiniz.