Ürünlerinizin fiyatları rakip sitelerinizden ne kadar ucuz olursa olsun arama motorlarında ürünlerinizin üst sıralarda olması gerekmektedir. Daha geniş potansiyele ulaşmanın en iyi site içi ve site dışı SEO optimize ile lede edilmektedir. Google, yandex, bing gibi arama motorlarındaki aramalarda rakiplerinizin üzerine çıkmanızı sağlıyoruz. Hedef kitlenizi daha da artırarak daha fazla kullanıcıya ulaşıp satışlarınızı artırma çalışmaları yapıyoruz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu); satışlarınızın artması için gerekli trafik artırma yöntemleri konusunda, e-ticaret sitenizdeki eksikliklerin ilk önce giderilmesi gerekmektedir. Bunun için web sitenizi detaylı inceliyoruz. Sektörünüz ile ilgili rakiplerinizi inceliyoruz ve sizin bu sektör için daha neler yapabileceğinizi ve maliyetleri size raporlayıp teslim ediyoruz.

1. BENZERSİZ ÜRÜN AÇIKLAMALARI OLUŞTURMA

Eğer xml ile ürün aktarımı yaptıysanız büyük ihtimal ile Google tarafından yasaklanırsınız. Ürünlerinizi web sitenize eklerken rakip sitelerdeki açıklamaları kullanmayınız. Arama motorları web sitenizdeki metinleri tararken başka sitedeki ile aynı olduğunu görür ve kopya içerik olarak algılar. Kopya içerikli web siteler her zaman geri planlara atılır. Kopya içerik ile e-ticarete başlamanız, direk sektöre yenik başlamanız demektir.

Ürünlerinize müşterileriniz için cezp edici, açık, anlaşılması kolay olan makaleler yazınız. Benzersiz içerik olmanızla birlikte sitenize gelen ziyaretçilerin daha uzun kalması ile rakiplerinize göre de eğer uzun kalmalarını sağlayabiliyorsanız sitenizi çok daha üst sıralara çıkarabilirsiniz.

2. ANAHTAR KELİMELERİ SEÇME

Ürünlerinizin googlede üst sıralarda çıkması için ürün açıklamalarında kullanacağınız anahtar kelimeler çok önemlidir. Bu anahtar kelimeleri ürününüzün açıklaması içerisine serpiştirmeniz ile Google tarama botları tarafından algılanır.

Ürün ekleme işlemleri sırasında kendinizi o ürünü alacak müşteri yerine koyun ve ürün açıklamalarına müşterinin ihtiyacı olacak şekilde açıklamalar yazın. Hatta ürünlerinizin açıklamasına sıkça sorulan sorular ve sorulara cevaplar da yazabilirsiniz. Müşterilerden gelen telefonlardaki soruları ekleyebilir. Şikayetlere göre konunuzu şekillendirebilirsiniz.

Anahtar kelime seçerken Google Adwords’dan da yararlanabilirsiniz. Google adwords hesabı oluşturun ve anahtar kelime planlayıcı ile sektörünüzün anahtar kelimesini yazın, size Google sonuç olarak anahtar kelimenizin türevlerini listeleyecektir. Listelenen anahtar kelimelere göre ürün açıklaması oluşturabilirsiniz.

3. ÜRÜN GÖRÜNTÜLERİNİ KALİTELİ KULLANMA

E-ticaret sitesindeki en önemli hususlardan biriside ürün görüntüsüdür. Ürünlerinizin görüntüsü ne kadar kaliteli olursa satış yapmanız o kadar kolay olur. Kaliteli görüntü müşterilerinize her zaman güven verir. Ürünleriniz eğer stüdyo ortamında çekilebilir ise kesinlikle profesyonel bir fotoğrafçıdan destek alınız. Ürünlerinizin fotoğrafları kaliteli olursa facebook gibi platformlarda ürünlerinizin paylaşımı yaygınlaşır ve seo açısından bu çok önemlidir. Ürünleriniz için eklediğiniz fotoğraflar Google görsel listesinde de yer alır ziyaretçiler en kaliteli resmi görünce web sitenizi ziyaret ederler. Her zaman görüntü çok önemlidir.

4. KULLANICI YORUMLARINA OLDUĞU GİBİ YER VERME

Online müşteriler her zaman tereddüt içerisindedir. Ürünleri satın alan diğer kullanıcıların yorumlarına bakmak isterler. Araştırmalara göre e-ticaret sitesinde ürün satın alanların en büyük tetikçisi ürün yorumu yapanlardır. Müşterileriniz ürünleriniz için yorum yaparak sitenizin güncel olmasına olanak sağlar. Bu da SEO açısından çok önemlidir.

Müşteri yorumları toplamanın en güzel yöntemlerinden biriside ürünleriniz için oluşturduğunuz kampanyalardır. Kampanyalar ile bir çok ziyaretçiyi web sitenize çekerek satış yapabilir aynı zamanda sitenize organik, hiç aklınıza gelemeyecek yorumlar elde edebilirsiniz.

Paylaştığımız bilgilere dayanarak sizlere en iyi e-ticaret alt yapısını kullanan opencart ile bütçenize ve sektörünüze göre paket hazırlayabilir ve satışlarınızı iki katına çıkartabiliriz. Opencart seo destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.