Opencart 2.0.x ile devrim yarattı. Bu sürümü daha dinamik ve daha gelişmir bir yapıya sahiptir. Kullanıcılar gerekli modülleri ilk zamanlar da temin etmekte sıkıntılar çekiyorlar ve zamanla bu aralıkta kapanıyor. 

Çeşitli Tedarikçilerin vermiş olduğu xml linklerini opencart web sitenize aktarmak basit bir olay değildir. Her firma farklı alt yapıları kullanmaktadır. Her firmanın xml yapısıda farklıdır. Kimisi birden fazla para birimi kullanır fakat eşleştirmeli modüller ile bu sağlanamaz. Yani Piyasada satılan hazır opencart xml modülleri ile çok birşey yapılamaz. Bu nun için sürekli geliştirdiğimiz xml modülümüz ile bir çok işlemi aynanda yapabiliyoruz. Xml ile opencart veri tabanına hızlıca ürün aktarımını sağlıyoruz. Standart modüllerden dört kat daha hızlı ürün aktarımını sağladık. 

Bazı bilgisayar tedarikçilerin birden fazla xml çıktıları vardır ve bu xml çıktılarını tek bir modül ile entegre etmek çok zordur. Xml birleştirme işlemini yaparak bunları daha kolay bir hale getirdik. Tek bir link haline getirdiğimiz XML'i modülümüz ile çok hızlı aktarımını sağlıyoruz. XML modül ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.